Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile shpreh ngushëllime të ndjera për viktimat dhe uron shërim të shpejtë të plagosurve të tërmetit me magnitudë 7.8 të shkallës Rihter.

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile shpreh ngushëllime të ndjera për viktimat dhe uron shërim të shpejtë të plagosurve të tërmetit me magnitudë 7.8 të shkallës Rihter, në kufi me Sirinë.

Jemi pranë popullatës së prekur dhe të gjithë strukturave shtetërore dhe vullnetare që po punojnë intensivisht për t’ju gjendur pranë çdo qytetari.

🇹🇷
🙏
🇦🇱

#AKMC#mbrojtjacivile#AFAD#civilprotection#EU2023SE#UCPM#EU

Lajme të tjera